Wykształcenie i przebieg pracy zawodowej

Nazywam się Magdalena Marek, jestem lekarzem specjalistą reumatologii i chorób wewnętrznych. Od 2010 roku zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów z chorobami reumatycznymi. Systematycznie pogłębiam swoją wiedzę i doświadczenie pracując na Oddziałach Reumatologii obecnie w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, wcześniej w Wojewódzkim Zespole Reumatologicznym w Sopocie. Mam ponadto wieloletnie doświadczenie w opiece nad chorymi w Poradniach Reumatologicznych.

Od 2011 roku zajmuję się wykonywaniem kapilaroskopii. Zdobyłam umiejętności wykonywania kapilaroskopii poparte certyfikatami Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Reumatologicznego. Uczestniczyłam w roli wykładowcy i trenera w kursach kapilaroskopii organizowanym przez Polskie Towarzystwo Reumatologiczne.

Ponadto od 2015 roku regularnie podnoszę swoje umiejętności w wykonywaniu badań usg narządu ruchu uczestnicząc w kursach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Reumatologiczne.

Ciąża w schorzeniach reumatycznych

Przedmiotem moich zainteresowań jest również temat ciąży u pacjentek obciążonych chorobami reumatycznymi. Jestem autorem strony edukacyjnej, na której można znaleźć wiele cennych informacji na temat bezpiecznych metod antykoncepcji, które mogą stosować pacjentki z reumatyzmem, prawidłowego przygotowania się do ciąży, wpływu choroby reumatycznej na przebieg ciąży. W trakcie mojej dotychczasowej praktyki przygotowałam dziesiątki pacjentek do ciąży, opiekowałam się nimi w trakcie jej trwania oraz po porodzie.

Zachęcam do lektury pod adresem reumatyzmiciaza.pl

Certyfikaty